chiński nowy rok

Link 08.03.2010 :: 00:39 co myślisz (1)


tak, jak obiecałam, wrzucam parę zdjęć z obchodów chińskiego nowego roku. było strasznie tłoczno i mniej spektakularnie, niż się spodziewałam, więc szybko stamtąd uciekłam

Photobucket

w tym roku mamy rok tygrysa. podobno zodiakalne tygrysy powinny na siebie uważać w roku trygrysa, ponieważ są słabsze. jednym ze sposobów ochrony osobistej jest noszenie czerwonych rzeczy- czerwony to szczęśliwy kolor.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

legenda głosi(przynajmniej ta opowiedziana mi przez chińczyków w newcastle), iż bogowie zorganizowali wielki wyścig dla zwierząt. przy mecie jako pierwszy pojawił się wół, ale okazało się, że sprytny szczur przez cały wyścig siedział sobie za jego uchem i hyc! tuż przed linią mety wyskoczył zza tegoż ucha i przekroczył ją jako pierwszy. za nim był nieszczęsny oszukany wół, jako trzeci dobiegł tygrys. dalszej kolejności nie pamiętam.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

taniec smoka oraz taniec tygrysa oraz towarzyszące im granie na małych denerwujących bębenkach ma na celu między innymi odstraszenie złych duchów. to znaczy obydwa te tańce są przepełnione symboliką i odzwierciedlają mitologię, ale ponieważ nie udało mi się zobaczyć zbyt wiele, ograniczę się do tego, co słyszałam... w przyszłym roku chyba postaram się dostać przepustkę prasową, żeby móc uwolnić się z tego straszliwego tłumu i w spokoju porobić zdjęcia tańczącym

Photobucket

był to bardzo grzeczny i cierpliwy pies. a może po prostu za głupi, żeby się denerwować?(podobno charty afgańskie są jedną z najgłupszych ras psów)

na koniec udało mi się jeszcze sfotografować małą "chińską" dziewczynkę i małego kosmonautę

Photobucket

Photobucket

w następnym odcinku będzie dziwne muzeum!

Photobucket

miau.archiwum

2018
5
4
3
2
1
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006


tumblr

juliaclementine

linki

agnes
dezeen
cons
cyberkot
foto decadent
galadarling
itschloe
krisatomic
lapsus lazuli
lovely package
minimalismic
mkłj
nectar & light
nubby twiglet
pancygaro
photoshop disasters
sandra juto
stopa
swiss miss
the impossible cool
the selvege yard
ufo

  • powered by Blogi i Fotoblogi