tak, jak obiecałam, wrzucam parę zdjęć z obchodów chińskiego nowego roku. było strasznie tłoczno i mniej spektakularnie, niż się spodziewałam, więc szybko stamtąd uciekłam

Photobucket

w tym roku mamy rok tygrysa. podobno zodiakalne tygrysy powinny na siebie uważać w roku trygrysa, ponieważ są słabsze. jednym ze sposobów ochrony osobistej jest noszenie czerwonych rzeczy- czerwony to szczęśliwy kolor.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

legenda głosi(przynajmniej ta opowiedziana mi przez chińczyków w newcastle), iż bogowie zorganizowali wielki wyścig dla zwierząt. przy mecie jako pierwszy pojawił się wół, ale okazało się, że sprytny szczur przez cały wyścig siedział sobie za jego uchem i hyc! tuż przed linią mety wyskoczył zza tegoż ucha i przekroczył ją jako pierwszy. za nim był nieszczęsny oszukany wół, jako trzeci dobiegł tygrys. dalszej kolejności nie pamiętam.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

taniec smoka oraz taniec tygrysa oraz towarzyszące im granie na małych denerwujących bębenkach ma na celu między innymi odstraszenie złych duchów. to znaczy obydwa te tańce są przepełnione symboliką i odzwierciedlają mitologię, ale ponieważ nie udało mi się zobaczyć zbyt wiele, ograniczę się do tego, co słyszałam... w przyszłym roku chyba postaram się dostać przepustkę prasową, żeby móc uwolnić się z tego straszliwego tłumu i w spokoju porobić zdjęcia tańczącym

Photobucket

był to bardzo grzeczny i cierpliwy pies. a może po prostu za głupi, żeby się denerwować?(podobno charty afgańskie są jedną z najgłupszych ras psów)

na koniec udało mi się jeszcze sfotografować małą "chińską" dziewczynkę i małego kosmonautę

Photobucket

Photobucket

w następnym odcinku będzie dziwne muzeum!

Photobucket

miau.co pomysleli:
13.03.2010, 22:23 :: 77.222.248.126

zofia

moja kochana, to bardzo ładny reportaż :)
a pies wygląda na głupszego niż ratlerek :)) ściskam i całuję!
fotolog.pl :: Forum :: Wróć