Link 23.03.2008 :: 19:37 co myślisz (5)

odcinek świąteczny.
przede wszystkim, to wszyscy narzekają, że nie ma świątecznego nastroju, że jest jakoś dziwnie i nic się nie udaje. moja mama twierdzi, że to dlatego, że święta są w tym roku za wcześnie. jeszcze nie pobudziliśmy się wszyscy ze snu zimowego.
przez powrót zimy po chyba aż tygodniu dosyć ciepłym (musiałam przeprosić się z kurtką zimową i rękawiczkami), zaczęła mnie dopadać dziwna senność w ciągu dnia. stałam się kolejnym, drzemiącym po południu stworzonkiem. dzięki temu spotykają mnie takie o właśnie popołudniowe widoki (mam okna od zachodu)

a żeby mimo wszystko święta były trochę bardziej świąteczne zrobiłam paschę (czyli tak jakby sernik  na zimno). mazurek nie wyszedł- dodałam do ciasta za mało tłuszczu. ale pascha z baziami jest pyszna i bardzo ładna. tata powiedział, że jest bardzo zen.

jedną z rzeczy, które najbardziej lubię na wielkanoc, są przepiękne śląskie pisanki. jajko gotuje się przez 6h, a później moczy w tuszu i skrobie igiełką. to w duże kwiaty na środku jest najstarsze.

jak byłam mała dokładnie w ten sposób wyobrażałam sobie bezludną wyspę. rzeżucha wygląda, jak gęstwina palm kokosowych na brzegu wyspy. dookoła dosyć wąski pasek plaży z białym gorącym drobniutkim piaskiem. w głębi wyspy koniecznie musi być góra z wulkanem. a woda szafirowo, turkisowo przezroczysta. jak koralik karolci(czy ktoś jeszcze pamięta tą książkę? wydaje mi się, że z jednej strony za nią nie przepadałam, a z drugiej chciałam taki koralik znaleźć, co było dosyć możliwe, bo w mieszkaniu miałam parkiet ze szparami)


miau.archiwum

2017
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006


tumblr

juliaclementine

linki

agnes
dezeen
cons
cyberkot
foto decadent
galadarling
itschloe
krisatomic
lapsus lazuli
lovely package
minimalismic
mkłj
nectar & light
nubby twiglet
pancygaro
photoshop disasters
sandra juto
stopa
swiss miss
the impossible cool
the selvege yard
ufo

  • powered by Blogi i Fotoblogi