strasznie dużo rzeczy się dzieje

Link 13.10.2008 :: 12:33 co myślisz (4)

i dlatego nie mam czasu tak do końca, coby usiąść, zastanowić się..

tak czy inaczej
zaczęłam czytać 'gulasz z turula' vargi i już mogę powiedzieć, że tak właśnie powinna wyglądać moja książka. tak, tak, bardzo oryginalnie chciałabym w bliżej nieokreślonym czasie napisać bliżej nieokreśloną książkę. i jest mi dobrze z tym, że nie ja jedna i nie jest to nic wyjątkowego. wracając do 'gulaszu', sposób pisania, a raczej hmm odbiór, nie, łatwość czytania i zrozumienia nastroju oddanego w tej książce zachwyciły mnie. jak na razie będzie to mój ideał, jeśli chodzi o wzór do naśladowania.

z rzeczy mniej 'intelektualnych', przy okazji sprzątania przed-przeprowadzkowego odnalazła się stara, czarna peruka. nazywamy ją (nie wiedzieć czemu) włosami niemena. ponieważ już wiem, jak wyglądałabym, jako blondynka (źle), postanowiłam sprawdzić, jak wyglądam z czarnymi włosami (jak?).

Photobucket

Photobucket

(jakość:lekko poruszone, wiadomo-robione z ręki)

odkryłam również wodę klementynka, bardzo smaczną. (dla niewtajemniczonych mam na drugie imię klementyna, część ludzi mnie nawet tak nazywa)

Photobucket

na klementynce widnieją ślady kawy. ostatnio znowu za dużo jej piję.

z rzeczy aktualnych jeszcze:
oddałam indeks i jestem już na trzecim roku (a nie było to łatwe i bezproblemowe)
mam współlokatora
przeprowadzka prawie zakończona
mieszkanie wygląda ZUPEŁNIE inaczej
byłam na imprezie w klimacie lat 20 i będą zdjęcia
będą też zdjęcia 'nowego' mieszkania

czas wracać do żmudnej pracy, jaką jest doprowadzenie całego mieszkania do jako takiego porządku, a w każdym razie do stanu używalności i zamieszkalności.


kung fu rowery i laski

Link 14.10.2008 :: 18:01 co myślisz (0)nie muszę chyba komentować:)

miau.


pożegnanie ami, lata 20

Link 15.10.2008 :: 00:12 co myślisz (5)

było wesoło. nawet, jeśli moja poważna mina na to nie wskazuje:) zdjęcia wykonane komórką daniela- nikt nie miał aparatu.

smacznego

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

niestety charlestona nie tańczyliśmy. ani ani.

właśnie w trakcie rozmowy z zofią jestem. stwierdziła, że 'lata' jeśli chodzi o przebieranie są passe. ja myślę, że ogólnie przebierane imprezy są już passe. tak jak inne modne rzeczy. ale spodnie z wysoką talią wracają, tak samo jak koszmarne lata 90. dlatego uważam, że przebierane imprezy też powinny powrócić. o.

miau.


impreza

Link 19.10.2008 :: 15:18 co myślisz (8)

wesoło było, kto się nie pojawił, niech żałuje.
co do zdjęć, to ja jestem autorką kilku tylko, reszta autorstwa jest nieznanego.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

solniczkę i pieprzniczkę dostałam od zofii w prezencie..

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

zofia+aparat+piekarnik=
Photobucket

był też pan taboret i jego kolega krzesło

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

niech się zgłosi ten ktoś, kto robił zdjęcia butów:

Photobucket

Photobucket

na koniec panorama

Photobucket

Photobucket

a potem sobie poszli

Photobucket

Photobucket

miau.babeczki czekoladowe

Link 21.10.2008 :: 10:09 co myślisz (0)

tym razem bardziej wypasione. zdjęcia jeszcze z zeszłego tygodnia- ostatnia babeczka została pochłonięta przez lento w sobotę

chętnym mogę udostępnić przepis

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

miau.


amanci

Link 22.10.2008 :: 18:57 co myślisz (5)

dlaczego w filmach nie grają już tacy aktorzy, jak:

gregory peck   jako amant w 'rzymskich wakacjach' i nieco później w genialnej roli w 'zabić drozda'cary grand  na przykład w jednym z moich ulubionych filmów 'północ północny zachód', czy 'szaradzie' u boku wspaniałej audrey hepburnhumphrey bogart - 'casablanca', 'sokół maltański'...
marlon brando- długo by można wymieniaćpaul newman- kocham go za 'żądło' między innymi. wspaniały aktor i równie dobry człowiek.....

mogłabym tak długo wymieniać.

pomijając kilku bardziej współczesnych aktorów, których dołączyłabym do tej listy (jak de niro, nicholson, hopkins, pacino, czy również przystojni, ale nie uważani za tak dobrych aktorów willis, czy pitt), obecnie nie ma już takich amantów.

obecni 'amanci' (celowo użyłam cudzysłowia) może i są ładni, ale nie ma już w nich tej męskośći, tego.. je ne se quois. wyretuszowani w photoshopie (wiem wiem, moi mityczni amanci również są wyretuszowani, ale nie o to mi chodzi), lekko zniewieściali. jacyś tacy za czyści, za mało  zarośnięci, wymuskani. przez ich twarz nie przeszedł nigdy żaden grymas (mogły by się zrobić zmarszczki). dla mnie są tacy sami. gdzie tamci amanci?

pamiętam, że mając te swoje 5, 10 lat kochałam się troszeczkę w aktorach ze starych filmów. w latach 90 aktorzy hollywoodzcy zaczęli być tacy sami, bez wyrazu.

wyszedł ten mój wywód mój trochę chaotycznie (zrzucę to na chorobę, która od kilku dni trawi mnie jak robak śliwkę robaczywkę, albo panacygaro).

coś mi się wydaje, że następnym razem zbierze mi się na nostalgię i tęsknotę za aktorkami,  filmowymi pięknościami.

a co wy na ten temat myślicie?

lubię się zakochać w głównym bohaterze podczas oglądania filmu. chyba zrobię sobie sesję starych filmów i powzdycham:)

miau.


UPDATE: PanaCygaro nie toczy żaden robak. (sprostowanie na prośbę zainteresowanego)

Link 23.10.2008 :: 12:26 co myślisz (0)

moje ostatnie subiektywne zestawienie warto byłoby poszerzyć o kilku europejskich aktorów. mi udało się wymienić tylko dwóch (zastanawiałam się nad connerym i moorem, ale connery dopiero na starość wyprzystojniał, a moore nie zasługuje na to miejsce tylko, za bycie bondem). jakieś sugestie?

marcello mastroiannialain delon
uciekł mi gdzieś zapał do przedstawienia tych wyszytkich pięknych kobiet. może kiedyś zrealizuję pomysł.

miau.ok ok moi drodzy

Link 23.10.2008 :: 13:51 co myślisz (6)

należałoby wyjaśnić kilka kwestii dotyczących poprzednigo wpisu. dostałam na gg wiele oburzonych wiadomości typu: 'a dlaczego nie napisałaś o ....?!', albo 'taki i taki był też popularny, ale nie jest piękny' etc.

po 1- temat postu- AMANCI. użyłam słowa amanci, a nie piękni, wspaniali, moi ulubieni, świetni aktorzy... uwielbiam steve'a buscemi, tima rotha, czy harveya kietela (mogłabym długo tak wymieniać), ale amantami ich nikt nie nazwie.

po 2- jak wszystko, co znajduje się na tej stronie, była to moja osobista i całkowicie subiektywna opinia.
Ag- christian bale jest po 1 współczesnym aktorem, po 2 nie jest amantem, po 3 nie uważam go za przystojnego. dlatego nie znalazł się na tej liście.

po 3- nie jest to lista wszystkich aktorów, których lubię z jakiegoś względu. jest to pewnego rodzaju efekt nostalgii, lekko chaotyczny wywód. nie jest to nawet mój osobisty ranking.

po 4- tak, tadeusz, z tym clooneyem trafna uwaga, jest w trochę amantem w starym stylu. ale tak jak napisałam nie jest to lista, ani tym bardziej PEŁNA lista.


przygotowuję następnego posta z tej serii, mam zamiar uzupełnić nieco męską część mojego zestawienia. proponuję też zamieścić wasze, moi drodzy tw czytelnicy (tak tak zof, nawiązuję do noiseways), zestawienia w komentarzach, a raczej komciach (jak się przed chwilą dowiedziałam tak nazywają komentarze 'nastoletnie włascicielki słodkich blogasków'). bardzo jestem ciekawa, kto się w nich znajdzie.

miau.

Link 27.10.2008 :: 14:12 co myślisz (3)

w niedzielę rano byłam z mamą w łazienkach. niestety nie chciała mi kupić balonika z helem w kształcie schizowatego kogucika...
obok nowej pomarańczarni znalazłyśmy uwięzionego delfinka (wyobrażam sobie płacz i rozpacz dziecka, które tuż po dostaniu balonika straciło go...)

Photobucket

kawałek dalej czerwienił się w konarach dębu ze stumilowego lasu latawiec

Photobucket

lekko otumanione światłem i przehiperwentylowane od wznoszenia okrzyków zachwytu zjadłyśmy gofry (z cukrem pudrem lepszy, niż z dżemem z pięciolitrowego plastikowego wiaderka). później podziwiałyśmy miłorząb japoński.

Photobucket

pod drodze do domu spotkałyśmy grubego białego kota. kot mieszka w kiosku przy gagarina. zawsze wygrzewa się na gazetach i znudzony patrzy na ulicę. najprawdopodobniej właścicielka kiosku mieszka gdzieś w okolicy, ponieważ kot obrażony siedział pod drzwiami do kiosku (zamkniętego- pamiętaj abyś dzień święty święcił!). z niewyjaśnionego dla niego powodu nikt nie chciał go wpuścić.. porozmawialiśmy sobie przez chwilę, ale trzeba było wracać i kot został bardzo obrażony grzejąc się w słońcu.

Photobucket

a na deser zdjęcie humorystyczne bez mała, ot fraszka taka, błachostka mała. podziwiam odwagę finezję i wyobraźnię elektryków, którzy wyprodukowali taką oto instalację artystyczną na ścianie szpitala na górskiej...

Photobucket

miłego poniedziałku życzę

miau.


makrela

Link 31.10.2008 :: 13:14 co myślisz (4)

ostatnio pancygaro pisał o makreli. to znaczy nie. pisał murakami, a cytował pancygaro. tak czy inaczej wzięła mnie na dobrą makrelę chęć. nie mam niestety makreli, dlatego zrobię sobie zupkę. ale mam zdjęcie makreli. o, proszę. makrela.

Photobucket

a właściwie dwie

miau.archiwum

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
2007
2006


tumblr

juliaclementine

linki

agnes
dezeen
cons
cyberkot
foto decadent
galadarling
itschloe
krisatomic
lapsus lazuli
lovely package
minimalismic
mkłj
nectar & light
nubby twiglet
pancygaro
photoshop disasters
sandra juto
stopa
swiss miss
the impossible cool
the selvege yard
ufo

  • powered by Blogi i Fotoblogi